HÍREK

ÉLETRE KELTJÜK AZ EMBERI JOGOKAT BRAZÍLIA SZÍVÉBEN

A brazíliai Mario Raulino állami iskola tanulói a szokásos tantervük részeként tartanak Fiatalok az Emberi Jogokért szemináriumokat és tanórákat.

Raimundo Sousa pedagógus a saját helyi iskolájával kezdi, de az a szándéka, hogy az egész országot jobb állapotba hozza az emberi jogokkal.

Teresinának, a brazíliai Piauí fővárosának a mottója a következő: Omnia in Charitatis – azaz „Mindent a jótékonyságért” portugálul.

Ennek a mottónak a szellemében, Raimundo Sousa, a brazíliai angoltanár, Teresina közvetlen külterületén munkálkodik. A szenvedélye, segíteni embertársainak az emberi jogokon keresztül.

„Meggyőződésünk, hogy az út egy jobb világ megvalósítása felé, ahol teljes igazságosság és béke uralkodik, az olyan apró helyeken kezdődik el, mint amilyen a mi iskolánk” – jelentette ki Sousa.

2012-ben vágott bele ebbe a kezdeményezésbe rendezvények szervezésén keresztül, amelyeken az iskolai zaklatásokra hívta fel a figyelmet, és megismertette a fiatalokkal az emberi jogokat.

Hogy munkáját a következő fázisba juttassa, inspirációt keresve elindult, és belebotlott a Fiatalok az Emberi Jogokért alapítványba. Nagyon lelkes volt, ahogy ő fogalmazott, „hogy használjam és valóra váltsam azokat az ideákat, amiket ez a fantasztikus csomag taglal..., hogy beszélgetések és viták kerekedjenek, amelyek révén megváltozik majd az emberek hozzáállása.”

Ennek fényében egy kampányindító rendezvényt szervezett 160 tanuló részvételével a Mario Raulino állami iskolában. Raimundo célközönsége a középiskolás tanulók voltak, akiket meggyőződése szerint tudatára kell ébreszteni a társadalom átformálásában játszott szerepüknek.

„Meggyőződésünk, hogy az út egy jobb világ megvalósítása felé, ahol teljes igazságosság és béke uralkodik, az olyan apró helyeken kezdődik el, mint amilyen a mi iskolánk.”

A bemutató során Raimundo lépésről lépésre végighaladt a tanulókkal a Fiatalok az Emberi jogokért füzetek anyagán, felkérve 30 tanulót, hogy álljanak ki a sokaság elé, és mindenki mondjon el egy-egy emberi jogot. Ezt egy szemfelnyitó beszélgetés követte.

„Csodálatos élmény volt” – meséli Raimundo.

Majd Raimundo egy társadalmi tevékenységekkel foglalkozó napot szervezett, melynek keretében egy önkéntesekből álló csapattal ellátogatott a várostól 240 kilométerre lévő elszegényedett Mimbó közösségbe. Együtt játékokat, ruházati cikkeket és élelmet osztottak adománycsomagokban, melyeken a Fiatalok az Emberi Jogokért (FEJ) logó díszelgett, és megmutatták a Fiatalok az Emberi Jogokért társadalmi célú hirdetéseket is mindazoknak, akik segítettek.

Raimundo, aki eldöntötte, hogy a Fiatalok az Emberi Jogokért Brazília hivatalos képviselője lesz, terveket szövöget arra, hogy szerte az országban elterjessze a programot.

„[Azzal, hogy] belecsepegtetjük az emberi jogokat minden egyes ember szívébe, valódi állampolgárokká fognak válni” – mondta.TÉNYEK

A GYEREKEK JOGAINAK JELENLEGI ÁLLAPOTA

A gyerekek jelentik a jövőt, a jogaikat mégis a világ minden táján megsértik. Íme a valós helyzet:

300 000

18 ÉV ALATTI GYERMEKET

hurcolnak el gyerekkatonának világszerte.

16 000

GYEREK

hal meg minden egyes nap, többségük megelőzhető, illetve kezelhető okok következtében.

246

MILLIÓ

gyermeket kényszerítenek szerte a világon, nehéz, néha veszélyes munkára.

230

MILLIÓ

ötévesnél is fiatalabb gyermek soha nem kerül hivatalos nyilvántartásba, és ezért nem élhetnek a minden polgárt megillető alapvető jogokkal.

100

MILLIÓ

gyermek nem jár iskolába bolygószinten, és nem kapnak lehetőséget arra, hogy oktatásban részesüljenek.AZ ÖN SEGÍTSÉGÉRE IS SZÜKSÉGÜNK VAN

Segítsen valóra váltani az emberi jogokat. Csatlakozzon a nemzetközi emberi jogi mozgalomhoz: legyen az Együtt az Emberi Jogokért (UHR) tagja! Segítsen egyéneknek, pedagógusoknak, szervezeteknek és kormányzati szerveknek ismertté tenni az ENSZ tagállamok által 1948-ban elfogadott Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát a világ minden részén. Több mint 60 évvel az egyezmény létrejötte után, annak ígérete még mindig nagyon messze van a beteljesüléstől.

LETÖLTÉS »
LETÖLTÉS